OurLive

Výbavička pro miminko něco navíc

Sice je super být minimalistickou mámou a mít jen to nutné ale jsou věci které reálné usnadňují život. A tak proč na nich šetřit. Takže maminky podělíme se s vámi o těch pár drobností co opravu za to stojí.

Video chůvička

Je absolutně nenahraditelná věc. Dětem se může něco zdát a ve spánku může zafnukat a tendence se jít k postýlce podívat je skoro pořád. S video chůvičkou ho na monitoru uvidíš a nemusíš hned k němu běžet. Což často usnadňovalo existenci a ušetřilo mě hromadu kroků, a hlavně si myslím, že sem jej zbytečně nebudila tím, že bych často chodila do pokoje. Navíc se dá vklidu pokračovat v práci, vaření nebo si dát normální sprchu.

Čelenka do vlasů

Taková prkotina ani se to nezdá ale v předklonu na posteli na gauči se dá trávit obrovské množství času a vlasy, která často padají do očí začínají docela štvát.

Batoh na kočárek

Ale opravu to je absolutní zázrak k doktorovi se dá hodit na záda a dítko vzít ve vajíčku na vycházku se dá pověsit na kočárek. A navíc pak zůstane jako městský batoh jestli vybrat nějaký typ, který je elegantní.

Baby tracker

Aplikace, která pomůže sledovat jídlo i spánek v mobilu se klika ručně. Ale je to super věc, která opravdu pomáhá i dál i nějakému plánování času. Určitě de zaznamenávat i ručně a chvíli jsem to i zvažovala ale nakonec vyhrála pohodlnost mobilního telefonu.

V těhotenství sem používala od Philips aplikaci těhotenství+ ale po narození miminka se mi jejich aplikace Miminko+ zdála nepohodlná. A hlavně jsem ji nenašla hned na googlu sem hledala sleep tracker po dítko a aplikace baby tracker mě přišla nejpohodlnější i když není česky. Možná kdyby Philips aplikaci jsem používala od začátku zvyklá bych si ale našla jsem ji mnohem později asi ve dvou měsících a i když jsem chvíli zkoušela vést obě naráz aby pak vybrat lepší tak to bylo náročné a tak sem zůstala už u aplikace kterou sem byla zvyklá.

Červená lampička do ložnice

Na noční kojení nebo když jdete lehnout později než dítko. Navíc červené spektrum nedráždí čočku. Já sem svou lampičku dostala je to červené obarvené sklo a v ní máme nějakou slabou led žárovku která nehřeje a tak to celé mám přehozené ještě červeným tričkem tím se dá regulovat síla světla v ložnici. (A to není vtip je to upřímně pohodlné)

Kojící oblečení

U prvního dítka jsem nekupovala, s tílky a kosila i sem to zvládal,a jako určitě se dá. Je ovšem mnohem pohodlnější mít pár triček. Mezitím co košíkové nebo zavinovací šaty jsou pohodlné i běžné co jsem měla doma, tak s kalhotami je to horší protože prostě v tričku i doma to není ideální. Tak jsem si pořídila dvě kojící trička s krátkým ro kukavém a dvě s dlouhým. A zatím mě to bohatě stačí.

Infračervený bezkontaktní teploměr

I když v porodnici ho moc nedoporučují já si ho hned oblíbila. Hodně jsem o nich přečetla a chci ti říct, že pokud v místnosti není průvan a člověk se snaží dodržet doporučenou vzdálenost tak je přesnější než digitální. Navíc měří za vteřinu už to je bomba samo o sobě. Takových podezření na nachlazení jako je trochu rýma, kýchání … často může způsobit mírnou paniku a s hned změřenou teplotou je psychice hned mnohem lépe.

Parní hrnec

Já jsem ho teda měla už dávno takový dědeček už to je, ale při prvním dítěti mě absolutně nenapadlo v něm vyvařovat lahvičky a další věci. Ale i na tohle se hodí navíc se v něm dá až dítě bude větší připravovat pro něj zelenina i maso. Takže místo koupě speciálního vyvařovací ho hrnce je toto určitě lepší investice. Ale samozřejmě kupovat to kvůli dítku je na zváženou já v něm i běžně občas něco vařím.

Dětská lžička

Vlastně se to zdá jako hloupost a já sem doma měla XY plastových lžiček všeho druhu většinou se dávali k svačinovým boxů ale Dětská lžička prostě z nějakého důvodu seně lépe. Hodí se na kapičky, co se dávají s mlékem jako vitamín D, probiotika a další.

Doufám, že tí byl článek přínosem jestě jsem psala výbavička pro miminko.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru