OurLive

Druhý trimestr

Druhý trimestr je asi nejlepší část těhotenští ještě žena není balonek, víceméně normálně spí. I kdyby byl první trimestr bez nevolností tak celkově mám pocit, že sem byla mnohem víc unavená v prvním, a ne druhem trimestru. I když to se da svést i na covid.

Cvičení

Tak pomalu ale jistě jsme začala polevovat a méně běhat. A ranní cvičení definitivně nahradilo cvičení pro těhotné a těhotenská joga, na orbitrek už jen dvakrát týdně a na procházky čím blíž k třetímu trimestru tím víc jsem byla lína.

A ranní jógu nebo dechovou meditaci jsem definitivně zahodila, protože jsem nedokázala najít vliv na nenarozené miminko a přidala dechové cvičení pro přípravu k porodu.

Jídlo

Tak léto je díky bohu hodně bohaté na potraviny, hromada zeleniny, vlastní jahody, borůvky a další dobroty, takže i přirozenou cestou jde dohánět vitamíny a minerály. Vice méně jsem se stále ještě držela dvou jídel denně ale když jsem během dne zachtěla jíst rozhodně jsem se tomu nebránila. Navíc pomalu se chystat na menší tři jídla už za pár měsíců mě také přišlo prospěšné. Bílkoviny při každém jídle. Vyhýbat se jednoduchým sacharidům všude tam kde je to možné a snažit se jíst ty zdravější tuky v normálním měřidlu nebylo až tak těžké i když právě na nějaké těstoviny, brambory a rýži muže mít člověk mnohem větší chuť.

Oblbené byli cuketové vafle, tvaroh z jakymkoliv ovocem.

O zdravé stravě a co jíst jsem psala zde a převažne tak jsem i jedla. A strava v těhotenství zde.

Krevní testy

Celkem úspěšně se mi podařilo zvednout vitamin D. Dokonce i železo bylo v normě, zato bílkovina a ferritin se propadli ta opravdu malé hodnoty. Takže přehodnotit vitaminy je na čase.

Doktor propsal jen těhotenské vitaminy a magnezium na křeče v nohách a břichu. S nutriční (mám ji skrz těhotenskou cukrovku.) Jsem vybrala B komplex, který by mohl pomoc ovlivnit i množství železa. Enzym papáji už nejen při jednom jídle ale při každém jídle obsahujícím bílkoviny. A přidala jsem probiotika pro ty dobré bakterie přece jen trávicí systém hodně trpí v době těhotenství ať už sníženou kyselostí v žaludku až po zmenšení prostoru v těle.

Péče o tělo

Aspoň obden masáž suchým kartáčem ideálně lymfatická a mazat olejem. V mem případě střídám sezamový olej, kokosový a obyčejnou vazelínu. A musím se přiznat, že čím dal min se mi chce do nějaké večerní rutiny a peče o pleť. Přitom jsem dlouho vyla přesvědčena o tom, že to je zhruba stejný návyk jako třeba čistění zubů. Ale ne není to asi tolik let, aby to fungovala na úplném automatu.

Závěrem

Ke konci trimestru a blíž ke třetímu už se sebe chce občas politovat a proměnit pohovku v nemocniční lůžko a ležet a nic nedělat. Ale 20-30 minut na cvičení vyvážená strava, sem tam procházka hned vrátí do reality a opravdu se od toho cítím lip.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru