OurLive

Celulitida – co pomáhá

Asi každá z nás někdy v životě zkoušela bojovat s celulitidu. Ne všem se to ovšem podaří. Mám pro vás několik typů které jsem co jsem na celulitidu zkoušela už před létem a musím říct, že nic z toho není zázrak ale viditelné zlepšení se mi podařilo. A při kombinaci všech metod mi k plavkové sezoně celulitida zmizela téměř úplně.  Můžete také vyzkoušet třeba celulitida bude méně viditelná nebo zmizí.

Celulitida co nejíst

Začnu tím o čem se v bauty světě velice často debatuje a to, že především kuřecí maso zhoršuje stav celulitidy. Já sem o tom hodně načetla a můžu uznat především to že jíst hormony není správné. Navíc celulitida více postihuje ženy s hormonální nerovnováhou. Takže jsem z naší lednice vyřadila kuřecí maso úplně i když je pravda, že na žádost rodiny dělám zhruba dvakrát do roka pečené kuřecí stehna. Částečně jsem kuřecí maso nahradila krůtím a částečně bílou rybou. Všeobecně tučné a „nezdravé“ potraviny jako jsou čipsy, smažené atd.

Celulitida a jak s ní bojovat

Celulitida je nerovnost podkožního tuku. A pravidelným masírovaní a prokrvováním ji můžeme částečně vyrovnat.

Peeling pro boj s celulitidou

V době od podzimu až po jaro dělám 1-2 krát týdně peeling celého těla. Chvíli jsem peelingy kupovala a pak si je začala dělat doma sama. Není to složité. Potřebujete k tomu mletou kávu, kokosový nebo olivový olej, váš oblíbený sprchový gel, a buďto přímo čerstvý citrón nebo citronový olej používám obojí. Celulitida je nerovnost kterou lze částečně rozmasírovat. A je důležité části těla prokrvovat. Tady bych chtěla upozornit: pokožku po peelingu nevystavujte slunci. může vést k pigmentovým skvrnám. a v létě dělat peeling není vhodné vůbec.

Peeling proti celulitidě

peeling proti celulitidě

Zábal a masáže

Jednou za 14 dní dělám horký zábal. Používám přípravek Balneo SPA jíl a mořské řasy maska pro zábal od značky floresan a druhou fázi od stejné značky modelační gel.

celulitida

Zábal

Použití je jednoduché masku prví fázi namažete na problematickou zónu a pak namazanou část těla zabalíte do potravinářské folie. Vydržet máte až 20 minut porovnání začátek zkuste přesně tolik kolik zvládnete. Já sem poprvé vydržela asi 7 minut a víc to prostě nešlo. Dneska tak můžu chodit i půl hodiny. Po tom co skončí tento čas si dáte fólií.

Vřele doporučuji aby jste poté co nejvíce zbytků masky na vaší pokožce sundali papírovými ubrousky a až poté to šli smýt do sprchy. Věděla jsem od různých bloggerů, že se to má a zapomněla jsem a víte co už masku používám dva roky vždy s přestávkou v létě a od té doby už sem nikdy nezapomněla. Prodejci slibují zmenšení objemu problematických častí a redukci podkožního tuku. A celulitida je podkožní tuk.

Po opláchnutí masky se natírání gelem druhé fáze. Musím uznat že jsem se vždy k takovým produktům stavěla hodně skepticky různé krémy na zeštíhlení a tak dále mě připadalo jako dobrý způsob jak vytáhnou z lidí peníze. Ale musím uznat že mě především zábal milé překvapil. Horký zábal je celkem populární v zahraničí. Ale opravdu to pálí. A tím spíš věřím, že funguje

Medová masáž

Jednou za 14 dní buď si sama dělám medovou masáž nebo přemluvím manžela ať mi pomůže. Masáž také není náročná. Koupíte si med s nízkým obsahem cukru lépe bez cukru ale za malé peníze je to téměř nereálné a navíc med nebudete jíst tak proč za něj utrácet. A zase problematickou část namažete medem. A masírujete tak, že celou plochu ruky ne jen dlani přikládáte na med na vás a odtrhávate čím víc než zasychá tím víc se lepíte. Masáž dělám asi 10 minut každou část. Celulitida je méně viditelná už po první masáži ovšem můžete mít po této masáží poté na stehnech malinké modřinky,

Celulitida se ale hned vrací na několik týdnu když přestanete třeba v tom létě tak v září, říjnu už mate zase co dělat.

Všechny mnou nabízené varianty nedoporučuji pro lidi se srdečnicemi onemocněními a jinými závažnými chorobami. Jednoduše pokud nesmíte třeba na masáž nebo do sauny tak tyto věci pro vás nejsou vhodné.

Běžná péče

A po každé sprše nebo vaně se mazu olejem nebo body butterem nějak na střídačku. Pokud používám olej tak dělám masáž prstama problematické části těla.

Ještě mám pro vás typ chci si koupit masážní strojek. A až pořídím doplním do článku určitě jestli funguje.

Upřímně ale nevěřím že celulitida opravdu někdy zmizí úplně a nadobro. Takže milé ženy jediné co můžeme je o sebe pečovat a dělat vše pro to ať je celulitida alespoň méně viditelná.

Celulitida může být také výsledkem zpomalení metabolizmu. Podívejte se na článek jak zrychlit metabolizmus

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru