OurLive

Třetí trimestr

At říká kdo chce co chce podle mě je právě třetí trimestr ten nejhorší. Dýchat se dá velice často s těží, se spánkem už je to taky spíš k pláči. To trochu příroda nedomyslela právě by asi žena mela se dostatečně vyspat před porodem a novorozencem ale i se všema polštářem a vylepšeními ten spánek za moc nestojí. Takže využít a spát při každé příležitosti je asi správná volba.

Chutě

Většinou i pro ty co celé těhotenství se celkem úspěšně dokázaly poprat s chutěmi nebo je vůbec neměli najednou je to mnohem horší. Většina žen tvrdí že právě ve třetím trimestru chutě na sladké jsou absolutně příšerné a c celým unaveným tělem už se tomu ani bránit nechce. A některé si říkají že už i tak je x kolo nahoru tak se v tom ta tabulka čokolády ztratí.

Bohužel právě „sladká kila“ se celkově hubnou hůř. Ale i tohle lze nahradit. Čokoláda se dá pořídit hodně vysokoprocentní já jsem třeba doma měla jen 90% a 86% tu sem ale používala spíš na pečení. A ovoce i když fruktóza by taky měla byt v normálním měřítku a neměla by přesáhnou 30g za den u těhotných se říká že 20g nebo méně. Ale pokud tě ovoce nezačne nadýmat což je první příznak zhoršeného trávení tak 30g je v pořádku.

Také potlačit chuť na sladké pomáhají mentolové bonbóny je dobré vybírat opravdu kvalitní a hlídat v nich množství cukru.

Sama jsem se držela ovoce milovala jednou za čas dělala datlové bonbóny a dvakrát pekla Browne a jednou dělala tvarohový koláč tam je na celý koláč jeden vanilkový cukr a dala jsem 25g erythritolu a borůvky. Celkem vyšlo na 10 kousku nakrájet, takže tam je 1g cukru, 2,5 g erythrilolu což při jednom kousku denně není žádné velké číslo.

Cvičení

S tím je to docela smutné i oproti druhému trimestru je to mnohem horší se stiženým dýcháním i pohybem jsem zase změnila program tréninku. Ted už moje cvičení trvá maximálně 15-20 minut a dle doporučení by nemělo přetáhnout 30 minut. Cvičení mám hlavně protažení, protože právě dobře protažené tělo lépe zvládne jak porod, tak i rekonvalescenci po něm. Takže protahovat je pomalu to nejdůležitější co se dá dělat.

Pokud vyleze sluníčko snažím se vyjit na procházku se psem aspoň na půl hodinky. Procházky jsou nejen zdravé ale také podporují lepší prokysličení naší krve, a to rozhodně prospěje jak těhotné mamince, tak i miminku v bříšku.

Konec třetího trimestru

Asi měsíc před terminem už sem tam poslíčci sem tam příšerná nevolnost, samozřejmě bolí záda. To asi většinu žen i když já bych řekla, že jsem měla tělo hodně zpevněné netrpěla jsem tím až tolik. Pokud jsem se sem tam prošla poležela často mě ty zadá pustili. A vynechaní cvičení kvůli nevolnosti se mě často za par dní záda připomněli.

Pomalu už se začínám bát nejen samotného porodu ale i zlínské porodnice. I když porodní asistentky vypadají mile a tam snad jestli nemít vyloženě smůlu tak by na porodním sále mělo projít vše v klidu. Ale na šestinedělí se podle všech známých nic nezměnilo sestry jsou očividně pořád nepříjemné a neochotné. Tak jestli aspoň z poloviny tak jako na chirurgii tak to bude celkem složitá práce přežít tam ty tři dny.

Závěrem

Tašku do porodnice jsem měla zabalenou už z 35 týdne, pokud jsi měla zájem tak seznam je tady. Chtěla bych upozornit na hořčík a hořčíkové koupele můžou značně odložit termín porodu, takže bych doporučila se tak 4-6 týdnu právě těmto doplňkům vyhnout i ve vaně. Od 37 týdne jsem pomalu začala připravovat jídelníček pro sebe po porodu, tak ať doplňují potřebné živiny a nezatěžují trávicí systém. I strava po porodu má vliv na rychlost rekonvalescence, tím spíš se na ni chci zaměřit.

Také plán rekonvalescence jsem si začala psát a připravovat. Celý seznam toho co a jak asi připravím ke stažení v Telegramu. Dlouho jsem nevěděla co si koupit jestli spíš kratší šatek nebo bengkung nakonec jsem se rozhodla pro bengkung za kratší šatek jsem nebyla připravena vynaložit takové peníze. A bonus to bude mít minimálně v tom že o něco dřív třeba o dva týdny se správně uvázaným šátkem budu moc už pomalu na procházky s kočárem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru