OurLive

Bundy a kabáty zima 2019/2020

25 Říj , 2019
zimní bunda

Zimní bundy kabáty a péřové bundy čí kabáty které složení vás bude víc hřát a kdy i umělé složení vyplně bund nejsou vůbec špatné. Ukážu vám jaké jsou varianty a na co si dat pozor při výběru bund a také s čím nosit.

Jestli vás zajímají obecné trendy na sezonu podzim-zima 2019/2020 vice zde.

Péřové bundy

Co je správná přírodní vyplň bundy nebo kabátu? To je vždy peří nebo prachové peří. většinou je uvedené na etiketě 70 % prachové peří, 30 % peří nebo 90%/10% dokonce lze na trhu najít i 100% prachové peří.

Někteří výrobci ovšem klamou zákazníka a uvadlí že se jedná o 100% prachové peří ale když bundu zmáčknete v pěst cítíte tvrdé části peří a pocitově asi dokážete pochopit až jak moc ho zrovna je. V takovém případě je asi rozhodující cena. Také bývá složení 50/50 a to se ovšem nejedná o zimní kabáty čí bundy ale jsou vhodné na mezisezonní nošení, Nebo pro lidi co nosí bundu na přejíti od auta do kanceláře, domů nebo obchodu ale ne na delší procházku třeba z autobusové zástavky. Z toho plyne, že čím víc prachového peří tím tepleji vám bude.

Všeobecně se uvádí že zimní bundy či kabáty by měli mít podíl 80% prachové peří a 20% peří a méně peří, v takovém složení se opravdu jedná o zimní oblečení pokud nežijete někde v Itálii či Španělsku nebo jiné jižní zemi. U zahraničních výrobců na etiketce se to značí jako down (prachové peří) a feather (peří).

Dale někteří výrobci hodně šetří a i když se jedná o stoprocentně prahové peří celý kabát je hodně tenký a nemá dostatečný objem, takové množství vás prostě nemůže hřát ve větších mrazech.

Syntetické vyplň bundy či kabátu

V dnešní době už se nadá říct že umělý materiál vás nebude hřát moderní technologie a celkově vyrobě se posunula tak daleko že jsou případy že kabát se syntetickou výplní muže byt teplejší a lepší než klasická péřovka.

Moderní názvy umělé vyplně:

  • sintepon
  • hollofayber
  • isosoft
  • thinsulate

Sintepon je nejlevnější a nejběžnější vyplň zimní bundy a i když se to nezdá tak i tento materiál vás může hřát v zimě ale musíte vybirat ve složení aby bylo 400 gramů na metr nebo více.

Thinsulate oproti tomu byl vytvořen pro oblekaní lidi kteří se vypravují na ledovce a také pro astronauty takže tento materiál vás 100% zahřeje.

Prošívaní bund a kabátů

At se jedná o zimní bundu s peřovou naplní nebo se syntetickou v obou případech je důležité jak často je prošívaná jaké jsou mezery mezi prošitím. V případě zimních bund i kabátu je prošití podstatné pomáhá uchovat výplň na správném místě. Ovsem jestli mezera mezi prošitím je moc malá způsobuje zatlačení materiálu a tím se do vyplně dostává málo vzduchu který by pomáhal tvořit membránu mezi vámi a studeným vzduchem venku. Správné prošití je vzdálenost mezi švy 15-25 cm.

Stylová i v zimní bundě

Samozřejmě styl do kterého ideálně pasuje zimní bunda je sportovní styl. Asi samy chápete že takové to bundy vznikli ve sportovním stylu tak se do něj nejvíc hodí. Kasika je v tomto případě mikina se zvedlou kapucí a pod ni kšiltovka. (Nosilo se to tak i když mě bylo 15 a tak i dnešní fashion blogerky v Instagram.

Stylová i v zimě

Ovšem muže to byt i o něco složitější a ne zrovna sportovní styl. Tak jak ještě nosit zimní objemné bundy? s úzkými nebo rovnýma dužinami či kalhotami nebo jemně kratšími kalhoty. Upřímně když vybíráme zimní bundu tak první myšlenka co k bundě nosit jsou rozhodně rifle a kalhoty.

Tak asi nejvíc žen zajímá jak nosit zimní objemné bundy se sukní a přitom aby vám nepřidala tato kombinace kila navíc. Nejlepší volba je pouzdrová sukně nebo rovná sukně nebo jen trochu do A.

Doporučila bych vám vybrat středně dlouhou bundu a moderní široké kozačky aspoň na malém širokém podpatku a k objemným věcem je vhodná strukturovaná kabelka. Můžete si to pamatovat jako vždy fungující vzorec: Oversize nahoře rovná k tomu rovná sukně podpatky a strukturovaná kabelka.

Pokud ve vašem šatníku převládají sukně a šaty v áčkovém střihu doporučila bych vám vybírat opravdu dlouhou bundu no vlastně už kabát. Nejen že to bude rozhodně vypadat lépe ale i vám bude mnohem víc teplo. Pod kabáty ať už zimní podzimní nebo jarní je lepší vybírat spíše šaty než sukně protože pokud budete nosit kabát šaty nebudou lámat siluetu, nebo se po snažte vybrat jak vrch tak sukni ve stejné barvě.

Trendy na sezonu podzim zima z mola.

Styl Carrie Bradshaw

Styl Carrie Bradshaw

17 Zář , 2020

Nejčastejší chyby pri tvorbě podzimních outfitů

Nejčastejší chyby pri tvorbě podzimních outfitů

04 Zář , 2020

Nákupy Mango

Nákupy Mango

22 Kvě , 2020

Věci mimo módu, mimo čas – základ šatníku na léto

Věci mimo módu, mimo čas – základ šatníku na léto

08 Kvě , 2020

7 módních pravidel, která se najednou ukázala být mýty

7 módních pravidel, která se najednou ukázala být mýty

10 Dub , 2020

Outfit: kožená bunda, bíle tričko a rifle

Outfit: kožená bunda, bíle tričko a rifle

06 Dub , 2020

Trendy 2020: Vlasy | Barvy, střihy, účesy a samozřejmě doplňky

Trendy 2020: Vlasy | Barvy, střihy, účesy a samozřejmě doplňky

06 Bře , 2020

Trendy sezóny jaro-léto 2020 | hlavní trendy sezóny jaro-léto

Trendy sezóny jaro-léto 2020 | hlavní trendy sezóny jaro-léto

07 Úno , 2020

Inspiruj se: Styl Taylor Swift

Inspiruj se: Styl Taylor Swift

24 Led , 2020

Revize šatníku

Revize šatníku

17 Led , 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *