OurLive

Můj osobní růst

24 Zář , 2021

I když to zní jako celkem nudné téma tak se s tebou chci podělit o mojí cestu. Myslím si, že z ní můžeš vytáhnout především moje chyby a při své vlastní cestě se jim vyvarovat.

Abych tě zaujala začnu rovnou z té chyby, která mě no stala malinko nervu, a pocítila ji moje peněžena. Začala jsem růst první profesně, a to přivedlo k potřebě nového šatníku. Zjistila jsem, že mám věci, co jsem nosila v 15 letech anebo věci co se tak nějak koupili moc nenosili a sportovních věcí no jestli už bylo něco podobného na sako tak opravdu předpotopní dokonce zděděné. Takže samozřejmě to vedlo k potřebě nových věcí. No začala jsem pomalu nakupovat bez nějakých pravidel – KATASTROFA. No jak jinak. Asi před 7 lety jsem se začala zajímat o styl a pomalu zkoušet nějaké věci trvalo mi tři roky, než jsem pochopila, že styl se staví léta. Ale už sem měla znalosti na to jakou cestou se vydat a zvolila jsem základ ne ten co vám radí různé fashon blogerky ale opravdu svůj základ šatníku. Více méně jej již mám to také trvalo něco přes 4 roky.

A proč to byla chyba no aktuálně se už víc než rok zabývám výživou a vhodným pro mě stravováním, a to přivedlo k tomu že moje nejoblíbenější věci mě jsou prostě velké a i když švadlena je šikovná nejmilejší rifle, které mam pro jistotu dvakrát na mě vysi a vypadají spíš jako pytel na brambory. Takže teď hodně věcí prostě nechávám přešít a nějaké schovávám na horší časy a musím jít prostě koupit menší.

Vlastní styl

Jak sem napsala výše opravdu mě dlouho trvalo, než sem poskládala svůj šatník, a ještě k tomu čím dál víc táhnu k minimalismu a tak zatím sice až tolik nevyhazuju ale téměř nenakupuji opravdu jen to co si mi moc chybí aktuálně třeba hledám ideální bíle tenisky moje jsou totiž na odpis. Navíc každičký nákup dlouho zvažuju a jelikož jsem trochu brzda, než se rozhodnu kolikrát dokážu věc koupit s parádní slevou. Třeba nedávno riflovou bundu s 50% slevou a ještě byla v mojí velikosti.

Domácnost

Nevím sice jak se to tak sešlo ale mít věci právě doma praktické a oblíbené byla další etapa v mém životě. I když pořád mám nějakou zábranu k neopodstatněným nákupům – rozhodně je to dobře. Tady jen svíčky a různé vonné věci no taková moje malá slabost. Začala jsem hledat lepší a kvalitnější žehličku a našla takový můj malý zázrak. Různé misky a nové talíře, protože ty původní jsem opravdu nesnášela (už nikdy žádné keramické nádobí jedině sklo). Ještě hledám nový robotický vysavač a chci ještě obnovit doma ručníky. Ale celá tato moje etapa začala z ložního prádla. Před dvěma lety jsem ležela po operaci kolene v posteli několik týdnu a hodně četla. Narazila jsem na knížku, ve které žena popisuje, že ložnice má být ta ideální oáza ve vašem domě. Má to být ta místnost kde se uvolníte už když otevřete dveře. Tak do oázy jsem to ještě nedotáhla ale brzy bude, ale ložní prádlo z egyptské bavlny jsem si koupila hned po tom, co jsem nad touto větou popřemýšlela. Víš co, opravdu to změnilo hodně i zlepšilo moje ještě ke konci týdenní pobývaní v posteli kvůli neschopnosti chodit.

Ještě bych ráda domácnost zbavila bordelu a zbytečných věcí i když u nás je to občas složitější. Moje drahá polovička má potřebu všechno schovávat.

Stravování a zdraví

Tento proces si asi zaslouží jednu etapu, protože kvalita jídla a co my jíme má reálný dopad na naše zdraví. Vím, že obrovské množství lidí semnou nebude souhlasit, ale věř mi kvalita jídla a typ jídla reálně se dřív nebo později odrazí na našem zdraví, a dokonce na kvalitě vlasů a pleti.

Poprvé jsem se o jídlo začala zajímat, když jsem hubla s natur house. Ale po dosažení vysněné váhy, sem pochopila, že jíst 5krát denně je morálně ubíjející a cítila jsem se reálným otrokem jídla. Protože celý den se točí kolem toho kdy, co a jak sníst, a ještě sníst to z čeho nepřiberu. Však je to strašné. Samozřejmě nemám nic proti Natur hous, mě tehdy opravdu pomohli. V začátcích, pokud už reálně člověk řeší víc jak deset kilo a nechce nebo nemůže jít k dietologovi nebo k výživovému poradci je to správná cesta. Nebo ještě muže člověk projít různé kurzy hubnutí ale tady opravdu je třeba chápat, že má člověk silu vůle a ochotu nenarušovat plán. Mezitím co v natur house zváží, podpoří i poradí recenze zde.

Začala jsem se stravovat 3krát denně a nepřibrala už jsem se cítila líp. Velmi rychle jsem z toho přešla na stravování jen dvakrát denně a absolutně přirozeně jsem se začala stravovat přerušovaným půstem. Už tak jím víc než rok a půl. Asi po půl roce jsem se začala zajímat o přerušovaný půst a jeho výhody. Dlouho jsem se o to zajímala přečetla hromadu článku, a dokonce prošla certifikovaný kurz. Dnes jsem rozhodnutá, že je to správné stravování pro mě ale díky kurzu chápu, že je to způsob stravování nevhodný pro obrovské množství lidí. Celkem mě děsí jaký bum vznikl právě na nějakou zázračnou dietu v souvislosti z přerušovaným půstem. Přitom absolutním základem je především kvalita potravin a s klasickým vysoko sacharidovým stravovaní je to neúnosně náročné.

Po zimě mám takovou tradici hubnou do plavek. Takže na letošní jaro jsem se rozhodla hubnou s Keto dietou. Opravdu jsem hubla s Keto variantou, která je pro dietu a nejen s keto jako způsobem stravování. Zhubla jsem rychle ale ne až tolik, kolik jsem chtěla a postupně zvedám sacharidy tak abych spíš udržovala hmotnost i když i v tomto stadiu trochu hubnu i když opravdu málo. Hrozně se mi zalíbila kombinace keta a přerušovaného pustu. Nemyslím si že zůstanu v tomto režimu příliš dlouho, mám ráda špagety, i humus a rozhodně je chci vrátit do svého jídelníčku. Pomalu už vytvářím ten správný způsob stravováni pro sebe.

Péče o pleť

Samozřejmě i když je to poslední bod v článku tak o kvalitní péči o pleť byla v mým rozvoji rozhodně né poslední. Asi před třemi lety jsem se začala hodně zajímat nejen o kosmetiku ale také o styly péče o pleť. Neskutečně jsem si zamilovala korejský styl péče o pleť. I když tento typ léče je o něco delší, než na co jsem byla doposud zvykla mě neskutečně vyhovuje. K tomu jsem vybrala a téměř ohraničila vyber kosmetiky pravě na tu korejskou a několik let ji tak používala až teď poslední dobou jsem přešla na kosmetické výrobky na míru pro mě. I moje péče se trochu obnovila přidala jsem několik drobných bodu z japonské péče o plet a začala aktivně cvičit faceyogu recenze zde a opravdu nejlepší kurz, který můžeš najít.

Face yoga – obličejová facelift joga s Lenkou zkušenosti

Face yoga – obličejová facelift joga s Lenkou zkušenosti

23 Čvc , 2021

Stres a jak se ho zbavit

Stres a jak se ho zbavit

18 Čvn , 2021

Keto dieta zkušenosti

Keto dieta zkušenosti

04 Čvn , 2021

Jak zvednou sebevědomí a být štastnější

Jak zvednou sebevědomí a být štastnější

30 Dub , 2021

Microgreen

Microgreen

16 Dub , 2021

Přerušovaný půst

Přerušovaný půst

12 Bře , 2021

Galvanický peeler Reclar po roce

Galvanický peeler Reclar po roce

06 Bře , 2021

Co na sebe na Vánoční focení

Co na sebe na Vánoční focení

11 Pro , 2020

MastHevy léta | Moje nejoblíbenější věci

MastHevy léta | Moje nejoblíbenější věci

16 Říj , 2020

Spořit si? Ale jak a u koho?

Spořit si? Ale jak a u koho?

04 Srp , 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky

Nejlepší sci-fi filmy devadesátých let

Nejlepší sci-fi filmy devadesátých let

10 Říj , 2021

Můj osobní růst

Můj osobní růst

24 Zář , 2021

Nové seriály září 2021

Nové seriály září 2021

17 Zář , 2021

Hlavní trendy podzim 2021

Hlavní trendy podzim 2021

10 Zář , 2021

Seriály léta 2021

Seriály léta 2021

13 Srp , 2021

Top články

Natur House Recenze

Natur House Recenze

03 Kvě , 2019

Nadpřirozené fantasy seriály

Nadpřirozené fantasy seriály

18 Led , 2019

9 jednoduchých a levných způsobů osvěžit svůj zimní styl

9 jednoduchých a levných způsobů osvěžit svůj zimní styl

22 Led , 2021

Nové sci-fi seriály

Nové sci-fi seriály

20 Lis , 2020

5 aplikací do mobilu pro ženy, které vám usnadní život

5 aplikací do mobilu pro ženy, které vám usnadní život

26 Čvc , 2018